Один з творців криптовалюта компанії Facebook Девід Маркус вважає, що стейблкоін Libra є інновацією, завдяки якій може бути вирішено ряд проблем у фінансовому середовищі. При цьому фахівець впевнений в тому, що саме bitcoin є цифровим золотом. Про це CEO Calibra розповів в ході свого інтерв'ю CNBC.

На думку Девіда Маркуса, відсутність ентузіазму щодо Libra з боку Конгресу США і тиск регуляторних органів на проект не є раціональними. Фахівець відзначив, що в даний момент стейблкоін є «просто ідею - білу книгу, технічне втілення якої поки ще не було реалізовано».

Також Девід Маркус розповів про те, що він стежить за розвитком bitcoin з 2012 року. Керівник кріптовалютного проекту Facebook зазначив, що вважає bitcoin цифровим золотом. При цьому CEO Calibra зазначив, що Libra багато в чому відрізняється від BTC.

Розробник звернув увагу на те, що, на його думку, в чинній фінансовій системі є ряд проблем. Останні можуть бути частково або повністю вирішені, як він вважає, завдяки Libra. Тиск з боку регуляторних органів фахівець пов'язав з небажанням ряду людей виправляти поточні недоліки.

Також Девід Маркус зазначив, що йому зрозуміла критика на адресу Libra. Фахівець вважає, що криптовалюта і її материнська компанія Facebook повинні довести, що вони заслуговують на довіру.

ПРИ ЦЬОМУ СПЕЦІАЛІСТ ВІДЗНАЧИВ, ЩО ТЕХНІЧНА СТРУКТУРА ПРОЕКТУ ДОЗВОЛЯЄ БЕЗПЕЧНО ВИКОРИСТОВУВАТИ СТЕЙБЛКОІН ПОЗА ФОРМУВАННЯ ДОВІРЧИХ ВІДНОСИН З ЇЇ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА.

Примітно, що незважаючи на регуляторний тиск, команда Libra продовжує розвивати проект. Нещодавно став відомий перший склад учасників його асоціації. До нього увійшла 21 з передбачуваних раніше 28 компаній.

alt

За словами фахівця, команда розробників Libra прийняла рішення про початок роботи над проектом через відсутність у фінансовому середовищі гідних інновацій.

«МИ МАЄМО СТВОРИТИ КРАЩУ СИСТЕМУ, ЗАВДЯКИ ЯКІЙ ЛЮДИ ЗМОЖУТЬ ЗДІЙСНЮВАТИ ПЛАТЕЖІ. Я ДУМАЮ, ЩО СТВОРЕННЯ ІННОВАЦІЙ - ЦЕ НАША ПРЯМА ОБОВ'ЯЗОК », - ТАК ДЕВІД МАРКУС ПОЯСНИВ СВОЄ БАЧЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ КРІПТОПРОЕКТА FACEBOOK.

CEO Calibra зазначив, що за останні 10 років у фінансовому середовищі було представлено безліч нових розробок, проте ядро системи, завдяки якій здійснюються транзакції, залишилося, на його думку, незмінним.

Нагадаємо, раніше член палати представників США Уоррен Девідсон висловив думку згідно з яким суспільство не потребує Libra. Втім, у кріптопроекта Facebook є і прихильники. Так, відомий мільярдер і творець компанії Foxconn Террі Гоу вважає, що Тайвань повинен прийняти стейблкоін.