Термін Майнінг зазвичай асоціюється з біткоїном, однією з найбільш популярних криптовалюта. Дане поняття відноситься до всіх різновидів цифровий валюти, так як буквально означає «здобич» (від англ. Mining - видобуток корисних копалин). Проста на вигляд операція - запуск обчислювальної програми - здатна принести гарний прибуток без вкладень ручної праці.

Принцип, закладений в Майнінг

Всі криптовалюти з'являються і існують зарахунок реалізації на практиці блокчейна, послідовності транзакцій, вироблених цілою мережею користувачів. В процесі Майнінг здійснюється велика кількість обчислень по об'єднанню окремих блоків транзакцій в єдиний ланцюжок. В якості винагороди учасник мережі отримує нові монети криптовалюти.

Криптовалюта повністю віртуальна, в ній не передбачені металеві монети або «паперові гроші»

Складність обчислень, як і швидкість поповнення електронного гаманця, залежить від типу цифрової валюти. При генерації біткоїни застосовується один алгоритм, в мережі Litecoin - зовсім інший. Простіший спосіб видобутку криптовалюта означає помітно нижчий курс щодо реальних грошей. Підвищення складності алгоритму відразу створює дефіцит нових монет і підвищує їх цінність.

Mining

Розрахунки зазвичай ведуться підбором певного числового значення, яке буде не більше заздалегідь заданого алгоритмом показника. Складність обчислень може змінюватися, наприклад, у біткоїна вона підвищується кожні 2016 блоків, що останнім часом стає предметом для обговорення через різко знизившись швидкості появи нових монет.

Як відбувається Майнінг біткоїнів

Система випуску криптовалюти передбачає емісію лише за фактом завершення блоку обчислень. У випадку з біткоїном скористатися своєю винагородою можна після появи 120 підтверджень від інших користувачів мережі. Через максимальне розпаралелювання обчислювальних функцій отримують черговий біткоїн у випадковій послідовності. На практиці відбувається так - чим вище обчислювальна потужність одного окремо взятого комп'ютера, тим у його власника з'являється більше шансів в отриманні прибутку.

Mining Bitcoin

Источником биткоинов способен стать домашний компьютер.

Існує кілька способів Майнити біткоіни:

  • Потужна відеокарта. Графічні процесори добре пристосовані для розрахунку за алгоритмом біткоїна, особливо коли мова йде про топову плати з максимально доступним обчислювальним потенціалом.
  • Плата з процесором FPGA. Їх продуктивність порівнянна з відеокартою, зате енергоефективність помітно вище.
  • Спеціалізований процесор ASIC. Володіє найбільш вигідним ставленням ефективності та енерговитрат на одиницю криптовалюта.

Майнінг криптовалюта не проводиться за рахунок додатково встановлюваного ПО. На спеціалізованому обладнанні програмне забезпечення поставляється в комплекті. За вибором користувача він може займатися «соло-Майнінгом» або «вступати в пули». Без спеціальних програм підключитися до мережі біткоіни не вийде.